Xbox mı Ps4 mü?

Xbox mı Ps4 mü?

PS4 mü yoksa Xbox One mı?

Fiyat ve Özellikler

PS4 klasik siyah renginde. 500 GB harddiski, 8 GB ram ve DVD / Bluray oynatan optik okuyucusu var. Dualshock 4 kolunda, bir touchpad, kulaklık girişi ve hoparlör var. PS4 Eye Motion ve Move kolları kutudan çıkmıyor. Ayrı olarak satın alabilirsiniz. Konsol, PS Vita ile tamamen uyumlu çalışıyor. ABD çıkış fiyatı $399.99

Xbox One’ın da kasası siyah. PS4 gibi 500 GB harddiski, 8 GB ram ve DVD / Bluray oynatan optik okuyucusu var. Yeni Xbox kollarında, arka trigger tuşlarına titreşim özelliği eklenmiş. Kinect ve ses sensörü her kutu içerine dahildir. Dance-Central ve Nike+ Kinect Training gibi fiziksel oyunları seviyosanız, Kinect işinize çok yarar. Konsol, telefonlar, tabletler ve SmartGlass uygulamasıyla uyumlu çalışabilecektir. ABD çıkış fiyatı $499.99

Online ve offline oyun deneyimi

Xbox One’a internetten oyun indirdiğinizde veya disk ile yüklediğinizde, siz ve evinizdeki maksimum 9 kişi daha, herhangi bir Xbox üzerinden istedikleri yerde o oyunu oynayabilirler hem de disk gerekmeden. Böyle bir bulut alanına sahip olmanız için, Xbox One konsolunuzun 24 saatte en az bir kere internete bağlanması gerekiyor. Eğer arkadaşınızın konsolundan oynamak isterseniz de her saatte en az bir kere internete bağlanması gerekir. Bu özellik, evinde hızlı bir internet ağına veya bir internet ağına bile sahip olmayan birçok oyuncu tarafından eleştiriliyor.

Playstation4 ise sınırsız offline oyun deneyimi sunuyor. Oyunlar için internet bağlantısına gerek yok. Sony’nin bulut hizmetleri 2014 yılı ortalarına kadar açılmayacak

Oyun paylaşımı ve kullanılmış oyunlar

Sony eski PS4 oyunlarının satışına veya değiştirilmesine yasak getirmeyecek. Sony, bunun hiçbir yasal sakıncasının olmadığını söylüyor.

Microsoft Xbox One oyunlarınızın lisans değişimlerine 2 şart altında izin veriyor. Bir oyun sadece bir kere el değiştirebilir ve sadece listenizde en az 30 gündür bulunan arkadaşlarınıza gönderilebilir. Oyun kiralama özelliği ilk zamanlar aktif olmayacak. Oyunları satıcı firmalara satmakta oyunların yapımcılarının inisiyatifinde olacaktır.

Oyun Yelpazesi

Xbox One oyunları arasında, Halo, Titanfall, Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, Sunset Overdrive Minecraft, Ryse: Son of Rome, Quantum Break, Call of Duty, Battlefield 4, Witcher 3, Killer Instinct 3, Below ve Crimson Dragon gibi oyunlar var.

PS4 oyunlarında çok beklenen Final Fantasy 15, Destiny, Kingdom Hearts 3, The Order: 1886, Mad Max, Rays of the Dead, Infamous, The Witness, Transistor, Killzone: Shadow Fall, DriveClub ve Infamous: Second Son bulunuyor.

Her iki konsolun da eski nesil abilerinin oyunlarını açamadığını da unutmayın. Xbox 360 ve PS3 konsollarınızı atmayın yani. Xbox One’da aynı anda film izlerken, skype görüşmeleri yapabilirsiniz.

Oyun dışı eğlence

Sony PS4’te arttırılmış medya hizmetleri olacağını belirtti. Redbox Instatn ve Flixter gibi uygulamalarla oyun oynamıyorken de iyi vakit geçirebileceksiniz. Kablolu yayın ve TV özelliklerinin de ilerde eklenip eklenmeyeceğine dair söylentiler de yok değil.

Öbür yandan, Microsoft ise, Xbox One’ı tam bir eğlence merkezine çevirmiş durumda. TV, müzik ve oyun hepsi bir arada. Xbox One, uydu cihazınızla uyumlu çalışacak, kendi TV özellikleri olacak, oyunlar, skype, filmler, müzikler, televizyon ve internet arasında geçiş yapabilecek. Skype görüşmesi yaparken aynı anda film izleyebileceksiniz.

PS4 mü yoksa Xbox One mı? Adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler.

Xbox mı Ps4 mü? makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Sorularınız var ise yorum alanından çekinmeden sorabilirsiniz.

Bu makalede yardıma ihtiyacınız var ise veya makale hakkında öneri, şikayet, isteklerinizi İletişim sayfamızdan bana bildirebilirsiniz.

Paylaşımımızı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid