e
sv

Video Edit Programı Arayanların Denemesi Gereken 10 Program Tavsiyesi

24 okunma — 06 Ağustos 2022 13:11

Artık her an yanımızda taşıdığımız cep telefonlarının bile yüksek kaliteli videolar çektiği bu dönemde kaydettiğimiz videoları düzenlemek de son derece önemli.

Konu hakkında tecrübesi olmayanların bile profesyonel düzenlemeler yapabileceği en iyi video edit programlarına yakından bakalım ve öne çıkan özelliklerini görelim.

İster içerik üreticisi olun, isterseniz eğlence için yapın ama mutlaka iyi bir video edit programına ihtiyacınız vardır. Akıllı telefonlarımızın bile yüksek kaliteli videolar çekebildiğibugünlerde kaydettiğimiz videolar üzerinde düzenlemeler yapmak oldukça önemli. İyi bir video edit programısayesinde çekmiş olduğunuz basit birkaç videoyu bile görenleri hayran bırakacak özelleştirmelerle donatabilirsiniz.

Webtekno editörleri tarafından hazırlanmış olan yazılım haberleri ve içeriklerini  incelediğimiz zaman özellikle son yıllarda video edit programlarının ücretsiz versiyonlarının bile son derece gelişmiş özelliklere sahip olduklarını görüyoruz. Elbette almak istediğiniz hizmete göre ücretli programlar da tercih edebilirsiniz. Gelin profesyonel düzenlemeler yapabileceğiniz en iyi video edit programlarına ve özelliklerine yakından bakalım.

Video düzenleme programları:

Blender
Openshot
VSDC Free Video Editor
HitFilm Express
DaVinci Resolve
Adobe Premiere Pro CC
EaseUS Video Editor
PowerDirector Ultra
Corel VideoStudio Ultimate
Vegas Pro 17
Blender:

Blender Foundation tarafından geliştirilmiş olan ve tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Blender, aslında 3D animasyonlar için kullanılmakta olan bir program. Ancak dahili olarak sunduğu sayısız düzenleme seçeneği sayesinde son derece başarılı bir video edit programı olarak da kullanılabiliyor. Gelişmiş bir program olduğu için dilerseniz maskeleme gibi zorlu ya da kesme gibi basit düzenlemeleri de kolayca yapabilirsiniz.

Openshot:

OpenShot Studios tarafından geliştirilmiş olan Openshot, tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz video düzenleme programlarından bir tanesi. Oldukça kapsamlı olan bu programda karşınıza sayısız video düzenleme ve özelleştirme seçeneği çıkacak. Kapsamlı olduğu gibi son derece kolay bir kullanıma sahip olan Openshot’ta düzenlemek istediğiniz videoları sürükleyip bırakmanız yeterli. Daha sonra farklı görüntü ve ses katmanları üzerinden çalışabilirsiniz.

VSDC Free Video Editor:

Flash-Integre LLC tarafından geliştirilmiş olan VSDC FreeVideo Editor, tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz belki de en geniş özelliklere sahip video edit programlarından bir tanesi. Hatta öyle ki daha önce video düzenleme tecrübeniz yoksa kafanız biraz karışabilir. Yine de kullanıcı dostu bir arayüze sahip olduğu için indirip birkaç deneme yaptıktan sonra kısa süre içinde programa hakim olabilirsiniz.

HitFilm Express:

FXhome tarafından geliştirilmiş olan HitFilm Express, profesyonel düzenlemeler yapmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz HitFilmExpress’in kullanıcılarına sunduğu 180’den fazla özel efektvar ve bu kütüphane her geçen gün gelişmeye devam ediyor. HitFilm Express ile videolarınıza Star Wars ya da Marvelevreninden çıkmış gibi görünen özelleştirmeler ekleyebilirsiniz.

DaVinci Resolve:

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz DaVinci Resolvevideo edit programı denilince herkese aklına ilk olarak renk düzenlemeleri geliyor. Fotoğraftan farklı olarak videoda düzenlemesi son derece zor olan renk ayarlamaları, DaVinciResolve’in kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolayca gerçekleştirilebiliyor. Renk ayarlamalarının yanı sıra program üzerinden pek çok farklı video düzenlemesi ve özelleştirme de yapabilirsiniz.

Adobe Premiere Pro CC:

Uzun yıllardır video ve fotoğraf düzenleme yazılımları ilebaşarılı işler çıkaran Adobe firması, elbette video editprogramı denilince akla ilk gelenlerden bir tanesi. AdobePremiere Pro CC ile tam anlamıyla profesyonel çalışmalar yapabilirsiniz. Sunduğu seçeneklere rağmen kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeken Adobe Premiere Pro CC, ücretli olarak kullanabileceğiniz bir video edit programı.

EaseUS Video Editor:

Yazılım sektörü ile ilgilenenlerin aşina olduğu EaseUStarafından geliştirilmiş olan EaseUS Video Editor, ücretli olarak kullanabileceğiniz video edit programlarından bir tanesi. Temel işlevlerin yanı sıra EaseUS Video Editor ile pek çok farklı video düzenleme ve özelleştirme seçeneğine de sahip oluyorsunuz.

PowerDirector Ultra:

PowerDirector Ultra da tıpkı Adobe programları gibi profesyonel çalışmalara imza atabileceğiniz bir video editprogramı. Ücretli olarak kullanabileceğiniz PowerDirectorUltra, video düzenleme konusunda tecrübesi olmayan kullanıcıları biraz tedirgin edecek kadar çok düzenleme ve özelleştirme seçeneği sunuyor. PowerDirector Ultra hakkında pek çok online ders bulabilirsiniz.

Corel VideoStudio Ultimate:

Corel VideoStudio Ultimate hızlı ve kullanışlı bir video editprogramı arayan kullanıcılara hitap ediyor. Ücretli olarak kullanabileceğiniz video edit programlarından bir tanesi olan Corel VideoStudio Ultimate, 4K video ve 360 derece VR desteğine sahip olması ile öne çıkıyor. Yani bu program üzerinden en basit düzenlemeleri ve en gelişmiş özelleştirmeleri bile kolayca yapabilirsiniz.

Vegas Pro 17:

MAGIX Software GmbH tarafından geliştirilmiş Sony VegasPro’nun yeni versiyonu olan Vegas Pro 17, ücretli olarak kullanabileceğiniz video edit programlarından bir tanesi. Tüm profesyonel video düzenleme ve özelleştirme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz Vegas Pro 17’nin en dikkat çeken özelliği ise optimizasyon. Bu sayede yeterince güçlü olmayan bilgisayarlarda bile başarılı performans sergileyebiliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli