e
sv

Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?

706 okunma — 17 Ocak 2021 03:09
Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?

Steam aile paylaşımı, kütüphanenizdeki oyunları başkasıyla paylaşabileceğiniz ya da başkasının oyunlarını kendi bilgisayarınızdan oynayabileceğiniz bir özelliktir. Yapımı oldukça basittir fakat bazı avantaj ve dezavantajları var. Steam aile paylaşımı nasıl yapılır? Kütüphanedeki oyunları başkasıyla paylaşmak ya da başkasının oyunlarını kütüphaneye eklemek mümkün mü? Bütün bu soruların yanıtını bu içeriğimizde bulabileceksiniz.

Steam aile paylaşımı yapmak düşündüğünüzden daha basit

Bu konuyu adım adım ve açıklayarak ele alacağım. Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor, hem kendi kütüphanenizi diğer oyuncuyla paylaşabilir, hem de onun kütüphanesindeki oyunları oynayabilirsiniz. Bunları tek tek de yapabilir, dilerseniz ikiniz de kütüphanelerinizi aynı anda paylaşabilirsiniz. Bu konuda Steam sizi hiç sıkmıyor, üzmüyor. Lafı da fazla uzatmadan adım adım Steam aile paylaşımı nasıl yapılır? Anlatıyorum.

ÖNEMLİ: “Steam Guard” hesabınızda aktif olmalı, bu hem güvenliğiniz hem de aile paylaşımı için gerekli. Steam Guard aktif olmazsa işlemi gerçekleştiremezsiniz.

1.) Kütüphanenizi paylaşmak istediğiniz bilgisayardan hesabınıza giriş yapın. Başka bir hesaptaki oyunları oynamak istiyorsanız kendi bilgisayarınızdan o hesaba girmeniz gerekiyor.

2.) Alttaki görselde de olduğu gibi, Steam Ayarları paneline -ekranın en sol üstünden girebilirsiniz- girerek “Aile” sekmesine ilerleyin. (Geniş Ekran modunda Ayarlar > Aile Kütüphanesi Paylaşımı şeklinde.)

3.) Aile sekmesine girdiğinizde, giriş yaptığınız bilgisayardan açılmış diğer hesapları da görebilirsiniz. Burada “Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver” yazısının yanındaki onay kutusunu işaretleyin.

4.) Onay kutusunu işaretlediğinizde alt tarafta bir liste belirecek. Buradan girmiş olduğunuz hesabın kütüphanesindeki oyunları paylaşmak istediğiniz hesabı seçin. Eğer oyunları kendi hesabınızla paylaşmak istiyorsanız kendi kullanıcı adınızın yanındaki onay kutusunu işaretlemeniz yeterli olacaktır.

İşte bu kadar! Artık hesaptan çıkarak kendi hesabınıza girdiğinizde “Kütüphane” kısmında çıktığınız hesabın oyunlarını da görebileceksiniz. Kütüphanenizdeki oyunları başkasıyla paylaşmak istiyorsanız aynı adımların, diğer hesabın sahibinin bilgisayarında da yapılması gerekiyor. Eğer kütüphanenizdeki oyunları “Koleksiyona göre” sınıflandırdıysanız “Şu kişinin kütüphanesinden” diye gözükmeyecektir, ancak içeride onun oyunları da bulunur. Ayrı olarak göstermek istiyorsanız kütüphanenin en üst tarafından “Kütüphaneye göre grupla” onay kutusunu işaretlemeniz gerekecek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli