e
sv

PDF Neden ve Nasıl Word’e Dönüştürülür?

926 okunma — 08 Mart 2021 09:50
PDF Neden ve Nasıl Word'e Dönüştürülür?

Neden pdf’i Word’e dönüştürmeli ve bunu daha iyi bir şekilde nasıl yapmalı?

“Word”, farklı cihazlar için kullanılabilen Microsoft tabanlı bir yazılımdır ve belgelerinizi düzenlemek ve gerekli değişiklikleri yapmak için en iyi seçenek olarak kabul edilir. Aynı zamanda PDF, format ayarlarının güvenliğini sağlamak ve ayarları bozmadan bir cihazdan diğerine veri aktarmak için iyi bir seçenek olan taşınabilir belge formatlarını temsil eder. Belgelerinizde değişiklik yapmanız gerektiğinde, pdf’yi Word’e dönüştürün, düzenlemelerinizi yapın ve ardından geri dönüştürün.

Neden Pdf’i Word’e Dönüştür: Pdf’i Word’e dönüştürmek

için birçok neden vardır. Ancak, bazıları aşağıda listelenmiştir:

 • Farklı platformlarda çalışmak için her iki format da gereklidir. Sabit formatta olması gereken dosyaları işlemek için PDF dosyaları tercih edilir. Bunları indirebilir veya tarayabilirsiniz, ancak değiştirilemezler. Neyse ki, teknolojik ilerleme gösteren tüm bu tür dosyalardan verileri düzenlenebilir bir biçime dönüştürerek alabiliriz.
 • Zaten çıkmış dosyalarda bir şeyin kaldırılmasını veya eklenmesini içeren düzenleme, pdf’den Word’e dönüştürmenin ana nedenidir. Herhangi bir materyali eklemeniz veya kaldırmanız gerektiğinde, değişiklik yapmak için en iyi seçeneklerden biri olduğu için bunları Microsoft Word’e dönüştürmeniz gerekir.
 • Görme engelli kişiler gibi tüm Ekran Okuyucular, PDF dosyalarını kullanamaz. Bunun nedeni, pdf dosyalarının ekran okuma araçlarını desteklememesidir. Öte yandan Word belgeleri, şüphesiz zahmetsizce okuyabildikleri için, kullanıcıların bağımlı olduğu tüm bu tür araçları desteklemektedir.
 • Alıntı ve referanslarla ilgili formatları ve ayarları değiştirmek isterseniz, pdf’yi Word’e dönüştürebilirsiniz.
 • Bazen cihazlarınız, herhangi bir pdf okuyucusu olmadığı için pdf’yi desteklemez. Bu nedenle, birçok kişinin belgeyi incelemek için PDF’yi Word’e dönüştürmesi gerekli hale gelir. Microsoft Word dosyaları kolayca seçilebilir ve cihazlarınızda kullanılabilir. Dönüştürerek, okumak, düzenlemek ve geliştirmek için erişilebilir olacaklar.
 • Pdf, dosyalarınız için iyi bir yazdırma biçimi işlevi görür; ancak fotoğraf, ekran görüntüsü veya diğer önemli notları eklemeniz gerekiyorsa, önce onu okunabilir bir Word formuna dönüştürmelisiniz.
 • Word formatı, belgelerinizi işlemek için çok uygun maliyetli bir yazılımdır. Öte yandan, birçok pdf okuyucu cihazlarınız tarafından desteklenmez, bu nedenle dosyaları açmak için size çok pahalıya mal olacak herhangi bir ücretli okuyucudan yardım almanız gerekir.
 • Kopyalayıp yapıştırarak ve bu süreçte zamanınızı boşa harcayarak dosyaları veya resimleri PDF’den Word’e almaktan bıktığınızı varsayalım. Yeniden yazma ve yeniden oluşturmanın yanı sıra, kolayca bulunabilen bir forma kopyalamak ve yapıştırmak da telaşlı olabilir. PDF’yi Word’e dönüştürdükten sonra, daha hızlı yeniden yazmanın ve yeniden biçimlendirmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Pdf Word’e Nasıl Dönüştürülür?

PDF’yi Word’e dönüştürmek için farklı yaklaşımlar vardır. Cihazlarınız için kullanımı kolay araçlara veya yazılıma sahip olmalısınız. Ayrıca, dönüşümü başarılı kılmak için birçok Masaüstü çözümü genellikle sitenin kendisinde bir kılavuza sahiptir. PDF’den metin içeriğini ve resimleri ayıklamak için bu tür araçlarla, e-kitaplar doğru yapıldığında kusursuz olabilir.

SearchEngineReports.net

Bu PDF’den Word’e çevrimiçi çevirmen, pdf dosyalarını herhangi bir ücret ödemeden kelime belgelerine dönüştürmenizi sağlar. İşlemi aşağıdaki adımlarda tamamlayabilirsiniz:

 • https://searchenginereports.net/tr/pdf-to-word-converter’ı tıklayarak bu pdf’i kelimeye çevirin
 • Dosyanızı yükleyin ve “Word’e Dönüştür” düğmesini tıklayın.
 • Saniyeler içinde pdf’den Docx’e dönüştürme tamamlanacak ve dosyaları indirebileceksiniz.

Bu pdf2doc dönüştürücü, hizmetlerini çevrimiçi olarak sağlar, bu nedenle aracı indirmeye veya yüklemeye gerek yoktur. Ek olarak, bu Word’den pdf’ye dönüştürücü belgelerinizin kalitesinden ödün vermez. Sınırsız dönüşüm imkanı da sağlar.

Adobe Acrobat

Adobe acrobat ile PDF’leri Microsoft Word belgelerine dönüştürmek kolay ve hızlı hale gelir. İşlemi sadece birkaç saniye içinde tamamlar. Ayarı olduğu gibi Word’e aktarır. Adobe acrobat ile Dosya seç düğmesini tıklayın, dosyayı seçin ve işlemin başlamasına izin verin. Birkaç dakika sonra, dönüştürülmüş Word belgesini indirin ve paylaşın.

Smallpdf

Bu araç, dosyalarınızı dönüştürmek için herhangi bir dosya boyutu sınırı uygulamaz. Dönüştürme tamamlandığında, tüm veriler otomatik olarak silinecektir. Mac, Windows veya Linux kullanıyor olsanız da tüm cihazlar için en iyi şekilde çalışır. Dosyaları çevrimiçi dönüştürmek için son derece kolay bir arayüz sunar.

Sonuç

Çoğu zaman pdf dosyalarının yazı tipi stilini veya yazı tipi rengini değiştirme ihtiyacı vardır. Bazen bir pdf e-kitabı okurken bazı notlar eklemeniz veya bazı noktaları vurgulamanız gerekir. Bir pdf dosyası bunu yapmanıza izin vermez, çünkü böyle bir dosya size bir düzenleme seçeneği sunmaz. Ancak teknoloji sayesinde, görevlerinizi yerine getirmek için pdf’yi Word’e dönüştürebilirsiniz. Bazı araçlar ve püf noktaları PDF’nizi düzenlenebilir bir Word belgesine dönüştürür ve ardından dosyanızda isteğinize göre değişiklikler yapabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli