e
sv

Google Adsense Kimlik İle Doğrulama

1179 okunma — 10 Ağustos 2021 22:58
Google Adsense Kimlik İle Doğrulama

Google Adsense Kimlik İle Doğrulama Öncelikle adsense hesabımıza giriş yapıyoruz, üstte kırmızı bir şeritte işlem yapmanız gerekiyor uyarısını göreceksiniz, işlem seçeneği tıklandığında doğrulama sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Belge yüklemeden önce, adınızı soyadınızı doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Belge yükleme işlemi gerçekleştikten ve hesap onaylandıktan sonra artık ad ve soyad değişikliği yapılamıyor! Belge yükleme sayfasında size mevcut bilgileriniz gösteriliyor ve bu bilgiler hatalıysa düzeltme yapmanız isteniyor, bilgiler doğru değilse düzeltme yapmamız şart. Onay işleminden sonra, artık ad soyad bilgilerini değiştiremeyeceğinizi, fakat adres gibi diğer bilgilerin değiştirilebileceğini unutmayın.

Toplamda 3 adet deneme hakkınız ve 45 gün süreniz var. 45 gün içinde talep edilen belgeyi göndermeniz gerekiyor, belge kabul edilmez ise toplamda 3 adet deneme şansınız var, üç defa belge kabul edilmediği durumunda hesabınız kısıtlanıyor.

Bu nedenle, sizden istenen belgeyi iyi anlayın, ikametgah vs. göndermeyin. Sadece kimliğinizin ön yüzünün basit bir fotoğrafı gerekiyor, birçok kişi bu noktada hata yapıyor, çekilen fotoğrafı kırparak kimliğin ölçülerine getiriyor, bu hatalı bir davranış fotoğrafı kırpmamalısınız, bunu yaparsanız bilgileriniz doğru olsa da belgeniz kabul edilmeyecek.

Fotoğraf nasıl olmalı;

1- Bir masanın üzerine kimliğinizi, ön yüzü görünecek şekilde bırakın. Ortam ışığı yeterli olmalıdır, parlama, bulanıklık, odak sorunu olmamalı, kimlik net görünmeli ve okunabilir olmalıdır.

2- Yukarıdaki uyarıları dikkate alarak kimliğinizin yakından bir fotoğrafını çekin. Uyarı! bu aşamadan sonra fotoğrafı kırpıp arkaplanı gizlemeye, silmeye çalışmayın. Yani o masa fotoğrafta görünecek, kimliği koyduğunuz yüzey, arkaplan olarak fotoğrafta kalacak, fotoğrafı kırparak kimlik boyutuna ayarlamayın.

Yukarıdaki örnek görselde ilk foto doğru, ikincisi hatalıdır, buna dikkat edelim.

Şartları yerine getirip, kimlik fotoğrafınızı belge alanına yükleyip, gönder butonuna bastığınızda, bilgileriniz doğruysa kimlik bilgileriniz onaylanacaktır, aksi durumda bir hata maili alacaksınız.

Örnek bir hata postasının içeriği;

“Gönderdiğiniz belge türü desteklenmiyor.”

“Gönderdiğiniz içerik, görünmüyor, köşeleri görünmüyor vs.”

Üç Hakkımı Tükettim, Kimlik Doğrulama Başarısız Oldu? Ne Yapacağım?

Kimlik doğrulama işlemi başarısız olduğunda reklamlarınız durdurulacak, hesabınız askıya alınacaktır. Bu durumda aşağıdaki bağlantıda bulunan formu doldurup iletişime geçmeniz gerekiyor.

Kimlik doğrulama için bize ulaşın formu

Formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurup gönderin, ardından iletişim kurulması için beklemek gerekiyor. Bu aşamada dilerseniz google’nin twitter destek hesaplarına da yardım talebinizi yazabilirsiniz.

 

Google Adsense Kimlik İle Doğrulama linki: https://support.google.com/adsense/contact/id_verification?hl=tr

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli